Wiadomości

Jakie sankcje grożą Rosji, gdyby dokonała inwazji na Ukrainę?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, zostałaby odcięta od międzynarodowych rynków finansowych i straci dostęp do głównych towarów eksportowych – poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

– Rosja byłaby w zasadzie odcięta od międzynarodowych rynków finansowych – powiedziała Ursula von der Leyen, wypowiadając się w telewizji ARD. dodając, że sankcje zostałyby nałożone na wszystkie „towary, których Rosja rozpaczliwie potrzebuje do modernizacji i dywersyfikacji swojej gospodarki, ale które są produkowane w naszym kraju, na które mamy światowe przywództwo i których Rosja nie może zastąpić”.

Jednocześnie szefowa Komisji Europejskiej wypowiedziała się przeciwko natychmiastowemu nałożeniu sankcji. Wyjaśniła, że ​​Zachód wciąż daje Rosji szansę powrotu do dyplomacji i ponownego zasiadania do stołu negocjacyjnego.

– A to okno możliwości wciąż jest otwarte – podkreśliła polityk. Jest przekonana, że ​​ostateczna decyzja zależy teraz wyłącznie od prezydenta Putina i że Rosja „bardzo uważnie słucha tego, co mówimy”. Rosyjska gospodarka jest „prawie całkowicie skoncentrowana na ropie naftowej, węglu i gazie” – powiedziała von der Leyen, przypominając, że sektor paliwowo-energetyczny odpowiada za dwie trzecie rosyjskiego eksportu, a „zasila” połowę budżetu kraju. Nie oczekuje się niczego dobrego dla Rosji „jeśli rosyjska gospodarka otrzyma kolejny dotkliwy cios w postaci sankcji” – ostrzegła szefowa Komisji Europejskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!