Europa Wiadomości

Jak się okazuje “pierwszymi Szwedami” byli Somalijczycy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl w rzekomo naukowym dokumencie “Pierwsi Szwedzi” (De första svenskarna), który wyemitowany zostanie na antenie publicznej telewizji SVT (Sveriges Television) 20 lutego, archeolog Jonathan Lindström – doktorant na Uniwersytecie Linneusz (z siedzibą w Växjö i Kalmarze), podróżuje po Szwecji zabierając widzów do epoki kamienia i brązu.

Będzie w nim przekonywać do swojej poprawnie politycznej hipotezy, według której nieco ponad 11 tys. lat temu pierwsi ludzie zaczęli osiedlać się w kraju, który ostatecznie stał się Szwecją. Lindström twierdzi, że pionierzy byli potomkami emigrantów, którzy wcześniej opuścili Afrykę (rejon obecnej Somalii). Według naukowca byli oni prawdopodobnie ciemnoskórzy, ale mieli niebieskie oczy. Rozprzestrzenili się na północ, gdy pokrywa lodowa wycofała się i nagle zderzyli się z ludźmi przybywającymi z drugiej strony, z dzisiejszej Rosji. W wyniku krzyżowania się dwóch populacji doszło do mutacji, w wyniku której powstała jasna skóra.

Grupy zostały wymieszane niemal natychmiast. Proces ten był pierwszym krokiem powstania w kolejnych wiekach szwedzkiej populacji. Nowoprzybyli przynieśli ze sobą, między innymi, wiedzę o rolnictwie, sztukę, nowe religie i język, który ostatecznie stał się tym językiem, którym mówią obecnie Skandynawowie.

Czy wam też walory naukowe owego artykułu wydają się wątpliwe? Piszcie w komentarzach

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!