Polska Wiadomości

Jacek Wilk stwierdził, że “nigdy nie poprze pisowskiej żydokomuny”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ja nigdy nie poprę pisowskiej żydokomuny, która buduje socjalizm, zawraca nas do PRL i opiera swe rządy na totalnym bezprawiu – oznajmił na Twitterze polityk Konfederacji Jacek Wilk.


Były poseł Jacek Wilk, obecnie polityk Konfederacji, oznajmił w TOK FM, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, do której weszliby Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski – w jego opinii Konfederacja powinna poprzeć kandydata PO.

– Nie będzie innej opcji, innego wyjścia, tylko zagryźć zęby, przekreślić obecnego prezydenta i postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim – powiedział Wilk.

Jego oświadczenie odbiło się szerokim echem w świecie polityki. Posłowie PO go pochwalili, inni potępili, a jego partyjny kolega poseł Robert Winnicki oznajmił, że stanowisko jego partii jest „jasne”. „Walczymy o to, żeby w II turze głosować na Krzysztofa Bosaka. Nic innego nas nie interesuje ani nie zajmuje. Nie powiodą się próby wciągnięcia nas w PO-PiSową rozgrywkę i wpisania w logikę walki wewnątrz obozu okrągłostołowego” – pisał.

To nie była jednak jedyna kontrowersyjna deklaracja Jacka Wilka. Na Twitterze polityk napisał, że „jest bezczelną manipulacją, jakobym choćby sugerował, że Konfederacja daje jakiekolwiek rekomendacje ws II tury”. Napisał też, że „z każdym dniem szanse na wejście do II tury przez Krzysztofa Bosaka wyraźnie rosną i o to teraz walczymy”.

Dalej polityk stwierdził, że rozsierdził „masę pisowców”. „Ja nigdy nie poprę pisowskiej żydokomuny, która buduje socjalizm, zawraca nas do PRL i opiera swe rządy na totalnym bezprawiu” – dodał.

Czy nie za ostro?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!