Wiadomości

Jacek Kurski z nowym stanowiskiem. “Nowy przedstawiciel Polski”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jacek Kurski ma nową pracę. Jak poinformował NBP, były prezes TVP objął stanowisko Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

W środę rano Narodowy Bank Polski wydał komunikat, w którym poinformował o nowym stanowisku byłego prezesa TVP. Jak podano, od grudnia polityk rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

“Obok Polski i Szwajcarii w jej skład wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan. Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym” – czytamy w komunikacie NBP.

Informacje potwierdził sam były prezes TVP, który zabrał głos w mediach społecznościowych. “Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktyw publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się Polsce” – napisał Kurski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!