Wiadomości

Pycha kroczy przed upadkiem, czyli podsumowanie ostatnich wyczynów kasty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Dziś piękny poranek w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia” – napisał na Twitterze przepełniony pychą mec. Jacek Dubois. No cóż, nie od dziś wiadomo, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem.

W rozmowie z portalem tvpinfo.pl wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik stwierdził, że z jednej strony był zaskoczony wyrokiem w sprawie celebrytki. Z drugiej jednak, trochę spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. – Bo zdajemy sobie sprawę z problemów z wymiarem sprawiedliwości. Mamy do czynienia z zupełnym brakiem obiektywizmu związanym z głębokim upolitycznieniem niektórych sędziów. Ale niebywałe, że tak jawnie manifestują swoje poglądy – stwierdził.

Wąsik przypuszcza, że atak Kurdej-Szatan na strażników graficznych i żołnierzy miał miejsce w “chyba w jakimś pijackim amoku”. – Zupełnie nie rozumiem, w jakim miejscu stanęła ta aktorka i powinna ponieść odpowiedzialność za swoje zachowanie – powiedział. Jak wskazał wiceszef MSWiA, ogłoszony we wtorek wyrok jest “zachętą do agresji”, ponieważ wpis celebrytki był wyraźnie nacechowany nienawiścią.

– Jest ona osobą publiczną i zrobiła to w mediach społecznościowych. Jeśli tak wulgarny, nieprawdziwy i obraźliwy przekaz został sformułowany bezkarnie, zachęci to jedną stronę sceny politycznej, pokazując im: atakujcie, wyzywajcie, a my wam stworzymy parasol ochronny. Ja to tak odczytuję – ocenił polityk PiS.

Dodajmy, że wyrok w sprawie Barbary Kurdej-Szatan to tylko wierzchołek góry lodowej. Tylko wczoraj zapadło co najmniej kilka wyroków, które wiele mówią o tym, na straży jakiej to “praworządności” stoją organa Unii Europejskiej. Trudno przy tym nie doszukiwać się analogii do tego, co działo się w Rzeczpospolitej tuż przed jej upadkiem w CVIII wieku, kiedy to w obronie ówczesnej praworządności równie gorliwie występowały kraje ościenne…

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!