Wiadomości

Jacek Bartosiak zrezygnował z funkcji prezesa spółki celowej powołanej do realizacji CPK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes spółki celowej do realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego Jacek Bartosiak z dniem 19 lutego, z przyczyn osobistych, zrezygnował z funkcji – poinformowano w komunikacie. Spółka kontynuuje przygotowania do budowy CPK.

Na swoich miejscach w zarządzie pozostali: Dariusz Sawicki, odpowiedzialny za część lotniskową, Piotr Malepszak, który odpowiada za komponent kolejowy, i Michał Wrona, w którego gestii są kwestie finansowe.

– Rozumiem i szanuję decyzję Jacka Bartosiaka, a jednocześnie dziękuję mu za ogrom pracy organizacyjnej w trudnym początkowym okresie działania spółki – oświadczył cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw CPK.

– CPK to najważniejszy rządowy projekt infrastrukturalny w Polsce. Do jego realizacji udało nam się już stworzyć zespół uznanych fachowców, co gwarantuje ciągłość tego projektu – zapewnił pełnomocnik.

– Uzgodniłem z Jackiem, że nadal możemy liczyć na jego wsparcie przy Programie CPK – dodał Mikołaj Wild.

– Moja rezygnacja motywowana jest wyłącznie sprawami osobistymi. Chcę z całą mocą podkreślić, że moja opinia co do konieczności budowy CPK pozostaje niezmienna – oświadczył również cytowany w komunikacie Jacek Bartosiak.

– W interesie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej jest jak najszybsze uruchomienie CPK, który będzie impulsem dla PKB, wehikułem do tworzenia miejsc pracy oraz poprawi mobilność społeczną regionu i zwiększy bezpieczeństwo Polski – ocenił były prezes.

Jacek Bartosiak stał na czele spółki CPK od połowy października 2018 r. Do 30 listopada w spółce funkcjonował jednoosobowy zarząd. Od 1 grudnia do Jacka Bartosiaka dołączyli trzej pozostali członkowie zarządu: Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!