izraelski urzędnik
Świat Wiadomości Żydzi

Izraelski urzędnik oddał mocz w miejscu, gdzie zginęło 5 Palestyńczyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Incydent został nagrany na wideo przez kogoś, kto był na miejscu zdarzenia. Na nagraniu widać, jak Żyd załatwia się na otwartej przestrzeni w pobliżu miejsca, w którym zginęło pięciu Palestyńczyków.

Izraelski urzędnik Chanamel Dorfman został przyłapany na kamerze podczas publicznego oddawania moczu w miejscu, w którym w niedawnym ataku zorganizowanych grup przestępczych zginęło pięciu palestyńskich obywateli Izraela. Dorfman, pełniący funkcję szefa gabinetu ministra bezpieczeństwa narodowego Itamara Ben-Gvira, został skrytykowany przez cześc mediów za swoje odrażające zachowanie. Incydent uwydatnił naturę izraelskiego rządu koalicyjnego kierowanego przez premiera Benjamina Netanjahu, który jest znany z dyskryminacyjnej i rasistowskiej polityki wobec Palestyńczyków. Dorfmanowi towarzyszyła izraelska ochrona, gdy przybył na miejsce zabójstwa w mieście Nazaret w północnym Izraelu. W obecności wielu funkcjonariuszy policji i okolicznych mieszkańców, wysoki urzędnik przystąpił do publicznego oddawania moczu. Incydent został nagrany na wideo przez kogoś, kto był na miejscu zdarzenia. Na nagraniu widać, jak Dorfman załatwia się na otwartej przestrzeni w pobliżu miejsca, w którym zginęło pięciu Palestyńczyków. Najwyraźniej nie zważał na delikatność tego miejsca podczas ulżenia sobie, co skłoniło jednego z lokalnych mieszkańców do konfrontacji z nim.

-“Wstydź się! Nie widzisz, gdzie sobie lejesz, kiedy wokół są kobiety i dzieci?” – usłyszał od mężczyzny.

Dorfman szybko wrócił do swoich pracowników ochrony. Gdy zdjęcia rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych, czyn Dorfmana został opisany jako „brak szacunku dla ludzkości” i „obrzydliwe zachowanie”.

Nagranie można obejrzeć tutaj.  Tym razem sprawa jest tak ewidentna, że nie wymaga żadnego komentarza z naszej strony.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!