wojna
Europa Wiadomości

Jeńcy wojenni wciąż kastrowani na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według niedzielnego wydania “The Times”, ukraińscy jeńcy wojenni w rozmowie z psycholog opowiedzieli o tym, jak zostali wykastrowani.

Jak poinformował w niedzielę “The Times” dwaj ukraińscy żołnierze, którzy dostali się do rosyjskiej niewoli, opowiedzieli w rozmowie z psycholog Angeliką Jacenko o warunkach w rosyjskich obozie jenieckim w którym, jak twierdzą, zostali wykastrowani. Dwóch żołnierzy w wieku 25 i 28 lat opowiedziało o swoich doświadczeniach po spędzeniu odpowiednio miesiąca i trzech miesięcy w niewoli. Obaj byli częścią wymiany więźniów i wrócili na Ukrainę. Od razu skierowano ich do psychologa. Żołnierze twierdzą, że byli regularnie bici, zanim pijani rosyjscy żołnierze wykastrowali ich nożem. Jeden z nich powiedział, że było „tyle krwi”, że nie są pewni, jak przeżyli. Twierdzi, że Rosjanie powiedzieli im, że zrobili to, aby nie mogli spłodzić dzieci – nowych Ukraińców. Starszy z mężczyzn miał już wrócić do służby w armii ukraińskiej.

Źródło: The Times, kresy.pl

NASZA OPINIA: Barbarzyństwo Rosjan względem jeńców wojennych, po raz kolejny dowodzi, że nacja ta przynależy do cywilizacji turańskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!