Świat Wiadomości Żydzi

Izraelski minister wezwał do inwazji na Liban

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rośnie agresja żydowskiego reżimu. Tym razem syjonistyczny minister finansów Izraela Bezalel Smotrich zagroził inwazją na południowy Liban, jeśli Hezbollah będzie kontynuował transgraniczne ataki. Jednocześnie trwa ludobójstwo Palestyńczyków w Gazie.

Izraelski minister wezwał do inwazji na Liban. – Postawcie ultimatum Hezbollahowi. Jeśli nie otrzyma się pełnej odpowiedzi, należy rozpocząć atak obronny, obejmujący wejście naziemne i okupację przez Izrael południowego Libanu – stwierdził Smotrich w oświadczeni opublikowanym w niedzielę przez żydowską gazetę “Yedioth Ahronoth”.

Odnośnie Strefy Gazy, Smotrich wezwał izraelski rząd do podjęcia decyzji o stałej obecności wojskowej na całym terytorium i kontroli nad enklawą. Oznaczać ma to kompletną okupację Strefy.

– Musimy dokończyć operację wzdłuż osi Filadelfii, aby zapobiec kontynuacji przemytu broni z Egiptu, odciąć rurociąg tlenowy Hamasu i uniemożliwić mu rehabilitację – dodał minister.

Jak dotąd Hezbollah nie skomentował groźby izraelskiego ministra.

Jednocześnie żydowski reżim cały czas utrzymuje blokadę przejść granicznych w Rafah i Kerem Shalom. Już trzynasty dzień z rzędu uniemożliwia wjazd 3000 ciężarówek z pomocą humanitarną do Strefy Gazy. Blokada uniemożliwia też przewiezienie do Egiptu 690 pacjentów, wymagających pilnych operacji.

„Izraelska okupacja uniemożliwia napływ żywności, pomocy i środków medycznych do Strefy Gazy. Izrael uniemożliwia także napływ paliwa do szpitali i agencji świadczących usługi humanitarne, co podwaja głęboki kryzys humanitarny w Strefie Gazy”podało biuro prasowe władz Strefy Gazy.

Urząd uznał to za poważne zagrożenie, szczególnie biorąc pod uwagę upadek systemu opieki zdrowotnej oraz atakowanie, niszczenie i palenie szpitali. „To dowodzi, że okupanci dopuścili się zbrodni ludobójstwa na ludności cywilnej, w tym na dzieciach i kobietach” – stwierdzono.

Polecamy również: Peru uznało genderystów za osoby chore psychicznie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!