Wiadomości

Izrael wyraża pełne poparcie dla Grecji w konflikcie z Turcją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie, w którym czytamy, że Izrael uważnie obserwuje napięcie we wschodniej części Morza Śródziemnego, wyrażając pełne poparcie i solidarność z Grecją w regionach związanych z jej obszarami gospodarczymi na Morzu Śródziemnym.

W ostatnich dniach w basenie Morza Śródziemnego doszło do gwałtownego wzrostu napięcia. Przedwczoraj statek badawczy „Oruç Reis” w obstawie okrętów tureckiej marynarki wojennej przybył w rejon na południe od wyspy Kastelorizo, gdzie rozpoczął prace związane z poszukiwaniem gazu.

Jak poinformowano, statki „Oruç Reis”, „Ataman” i „Cengiz Han” mają prowadzić badania w tym rejonie w okresie od 10 do 23 sierpnia. W drugim etapie „Oruç Reis” ma się przenieść w rejon na południe od Krety. W sumie ma on pozostawać we wschodniej części Morza Śródziemnego ok. 6 miesięcy.

W morze wypłynąć miało też 39 okrętów tureckiej marynarki wojennej, przy czym w bezpośredniej bliskości „Oruç Reis” ma przebywać 6 fregat i 6 korwet, a także okręt podwodny. Również Grecja wysłała w morze swoje okręty, ale w mniejszej liczbie…

Wszyscy przeciw Turcji, Turcja przeciw wszystkim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!