Wiadomości

“Islamski Dżihad” grozi atakiem rakietowym podczas meczu Izraela z Polską?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Organizacja Palestyński Islamski Dżihad zapowiedziała, że wystrzeli rakiety w stronę Izraela w czasie meczu piłkarskiej drużyny tego kraju z reprezentacją Polski – informuje „Jerusalem Post”. Wiadomość ta została jednak po około godzinie usunięta ze strony internetowej.

Jak już pisaliśmy, zaostrzenie sytuacji w Izraelu nastąpiło we wtorek po tym, jak siły izraelskie zabiły w ataku lotniczym jednego z czołowych dowódców radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad Bahę Abu Al-Attę. Od tamtej pory co jakiś czas dochodzi do wymiany ognia na pograniczu Izraela i Strefy Gazy. Tylko we wtorek z Gazy w kierunku terytorium Izraela wystrzelone zostały kolejne rakiety, z kolei w lotniczym ataku sił izraelskich zginął palestyński bojownik.

Mimo to, zapadła decyzja, że mecz reprezentacji Polski i Izraela w eliminacjach mistrzostw Europy odbędzie się zgodnie z planem w sobotę w Jerozolimie, o czym poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy” – napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej PZPN.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!