Wiadomości

Islamista po dokonaniu makabrycznego mordu: “Dokonałem egzekucji na jednym z piekielnych psów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Conflans-Sainte-Honoriné pod Paryżem 18-letni Czeczen obciął głowę nauczycielowi w biały dzień na ulicy nauczycielowi miejscowego gimnazjum, który pokazywał w klasie karykatury Mahometa. Sprawca wg świadków krzyczał Allahu akbar. Po brutalnym mordzie zamieścił na Twitterze zdjęcie rozczłonkowanego ciała ofiary. Nauczyciel był historykiem, w szkole prowadził zajęcia na temat wolności słowa i pokazywał podczas nich karykatury Mahometa.

Jak poinformowały francuskie media, mężczyznę z obciętą nożem głową znaleziono w piątek późnym popołudniem około 200 metrów od liceum, w którym pracował w podparyskim Conflans Saint-Honorine, w departamencie Yvelines.

Nieopodal miejsca zbrodni zauważono uzbrojonego w nóż młodego mężczyznę, okazało się, że to 18-letni cudzoziemiec pochodzenia czeczeńskiego. Media podają, że zdążył jeszcze udostępnić w mediach społecznościowych zdjęcie odciętej głowy nauczyciela.

„W imię Allaha Miłosiernego, Arcymiłosiernego. Od Abdullaha, sługi Allaha, do Macrona, szefa niewiernych: dokonałem egzekucji na jednym z twych piekielnych psów, który odważył się poniżyć proroka Mahometa. Uspokój jemu podobnych zanim nie wymierzymy im twardej kary” – miał napisać napastnik. Krótko po tym został zastrzelony przez policję.

Służby do tej sprawy zatrzymały cztery osoby, w tym jedną nieletnią. Według nieoficjalnych informacji osoby te pochodzą z kręgu rodzinnego zabójcy, który został zastrzelony przez policję. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie „zabójstwa w związku z przedsięwzięciem terrorystycznym”.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!