Wiadomości

Islamiści zaatakowali w Finlandii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych w ataku nożownika w fińskim mieście Turku, na południowym wschodzie kraju – przekazała policja. Według doniesień mediów, napastników było kilku. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak biegną jedną z ulic Turku i krzyczą „Allahu akbar!”.

– Policja została zaalarmowana o godz. 16.02, 20 minut później policjanci unieszkodliwili nożownika, oddając strzał w nogę – powiedział przedstawiciel policji

Według fińskiej telewizji, świadkowie mówili o trzech napastnikach biegnących i krzyczących „Allahu Akbar”. Służby zaapelowały do ludzi, aby zostali w domach i unikali centrum miasta.

Fińska policja podała ponadto, że poszukiwani są dalsi potencjalni podejrzani. Zabezpieczono nóż napastnika. Śledztwo nie jest prowadzone w sprawie podejrzenia zamachu terrorystycznego. Rząd Finlandii poinformował o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia.

Do ataku doszło na placu targowym Puutori. Mieści się tam wiele sklepów i kawiarni.

175-tysięczne Turku to była stolica i najstarsze miasto Finlandii. Jest chętnie odwiedzane przez turystów. W mieście zablokowano dostęp do lotniska i dworca kolejowego, wzmocnione środki bezpieczeństwa wprowadzono też w stolicy Finlandii, Helsinkach.

Po ataku w Turku wzmocniono ochronę lotniska w Helsinkach i głównych dworców kolejowych kraju.

W sieci pojawiło sie nagranie, na którym widać kilka osób na jednej z ulic Turku, które biegną i krzyczą „Allahu Akbar”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!