Europa Wiadomości Wiara

Irlandzki biskup chce zaprosić homoseksualistów na zainicjowane przez Jana Pawła II Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach 22-26 sierpnia 2018 roku odbędzie się Dziewiąte Światowe Spotkanie Rodzin, tym razem w Dublinie. Jeden z irlandzkich biskupów chce, by wzięły w nim udział także pary homoseksualne. Wykluczając homoseksualistów Kościół „straci wielką szansę”, przekonuje hierarcha.

Zdaniem biskupa irlandzkiego Limerick, Brendana Leahy’ego, w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie udział powinny wziąć także homoseksualne pary, które hierarcha określa wprost mianem „rodzin”. – Żyjemy w zmieniających się czasach i zmienia się także rodzina – argumentuje biskup w rozmowie z dziennikiem „The Independent”. W jego ocenie nieuwzględnienie w Spotkaniu „całego spektrum rodzin” byłoby dla Kościoła katolickiego „straconą szansą”. – W przyszłym roku każdy musi czuć się zaproszony – podkreśla hierarcha.

W Irlandii „małżeństwa” homoseksualne zostały prawnie usankcjonowane w 2015 roku. Większość nominalnie katolickiego społeczeństwa opowiedziała się w ogólnokrajowym referendum za takim rozwiązaniem.

Tę decyzję bardzo ostro krytykował wówczas irlandzki episkopat. Jednak biskup Leahy inaczej ocenia ówczesne wydarzenia. – Mieliśmy referendum na korzyść małżeństw jednopłciowych i wielu ludzi je poparło – podkreśla biskup, dodając, że przyszłoroczne spotkanie powinno objąć, jak się wyraził, „całą różnorodność rodzin”.

– Rodzinę tradycyjną, samotnych rodziców, ludzi w ponownych związkach,  rozwodników w nowych związkach, wierzących i niewierzących, niekatolików, ludzi, którzy zgadzają się z Kościołem i takich, którzy się z nim nie zgadzają – wymieniał.
Źródło: pch24.pl/Katholisch.de/independent.ie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!