Europa Wiadomości

Irlandia: W szkole wprowadzono wspólną toaletę dla chłopców i dziewczynek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com władze irlandzkiej szkoły zdecydowały, iż chłopcy mogą nosić sukienki. Dla jeszcze równiejszej równości wprowadza też wspólne ubikacje dla dziewcząt i chłopców.

Władze szkoły St Brigid’s National School w Wicklow w Irlandii zdecydowały się poprzeć propozycje rady uczniów. Uczniowie najpierw chcieli, by do szkoły można było przychodzić w ubraniach „neutralnych płciowo”. Teraz ustanowiono, że chłopcy mogą nosić sukienki, czy spódnice.

Jak informuje DublinLive chłopcy, którym się wydaje, że są dziewczynkami będą mogli nosić damskie łaszki. W szkole zniknie też podział na ubikacje dla chłopców i dziewcząt. teraz będą mogli załatwiać swe potrzeby fizjologiczne razem.

Dyrektorka tej szkoły podstawowej Maire Costello, uważa, że dzięki temu uczniowie będą się lepiej czuli i ogólnie będzie bardziej miło. Według niej wiele dzieci już od wczesnych lat kwestionuje swą płeć i dlatego trzeba sprawić, by w szkole wszystkim „było miło”.

-Jeśli to oznacza, że dziewczynki będą nosić spodnie, a chłopcy spódnice to niech tak będzie – powiedziała w rozmowie z „The Irish Times”. – Najważniejsze jest, żeby dzieciom było wygodnie i by były zadowolone z tego jak się ubierają.

Pani dyrektor bardzo wychwala uczniowską radę, która chce wspólnych ubikacji dla dziewcząt i chłopców. Jak twierdzi zmiennopłciowe dzieci mają też pełne poparcie rodziców.

Czy nie uważacie, że taka naganna seksualizacja dzieci podchodzi już pod pedofilię? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!