Europa Polska Sports Wiadomości

Robert Kubica otrzymał tytuł kierowcy dnia podczas grand Prix Austrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal sport.pl Robert Kubica zajął ostatnie, 20. miejsce podczas Grand Prix Austrii. Mimo to Polak został wybrany kierowcą dnia na oficjalnej stronie F1. Wszystko wskazuje na to, że to sprawka polskich kibiców.

Robert Kubica bardzo dobrze zaczął wyścig, bo awansował aż na 15. miejsce. Niestety, Polak bardzo szybko stracił swoją pozycję i już po czterech okrążeniach zajmował ostatnie miejsce. Został trzykrotnie zdublowany, a do 19. Kevina Magnussena stracił ponad 43 sekundy. Mimo to Polak został sensacyjnie wybrany kierowcą dnia (głosowanie trwa na oficjalnej stronie F1, a po wyścigu pokazywany jest zwycięzca). Obecnie strona nie działa, ale w sieci zachowały się zrzuty ekranów.

Taki wynik to prawdopodobnie efekt mobilizacji polskich kibiców. O głosowaniu wspomniał na antenie TVP 1 komentujący wyścig Maciej Iwański, co mogło zachęcić Polaków do tego, by pomóc Robertowi Kubicy. Komenator jednak nie agitował, a jedynie wspomniał o głosowaniu (jak co wyścig). W serwisie Reddit pojawiła sie jednak akcja kibiców, ktorzy chcieli w ten sposób wyśmiać Kubicę i jego osiagniecia w tym sezonie. Polak jest obecnie jedynym kierowcą bez punktów w stawce F1 obok swojego kolegi z Williamsa, George’a Russella.