Wiadomości

Irański generał: „Nasze rakiety mogą trafić w lotniskowce na morzu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Naczelny dowódca irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, gen. Hosejn Salami oświadczył, że irańskie rakiety balistyczne są w stanie trafić bardzo precyzyjnie w „lotniskowce na morzu”. Amerykanie wysłali na Bliski Wschód lotniskowiec USS Abraham Lincoln.

– Te rakiety mogą trafić z dużą precyzją w lotniskowce na morzu (…). Te rakiety są produkcji krajowej i trudne do przechwycenia i trafienia przez inne rakiety – powiedział gen. Salami w przemówieniu transmitowanym przez irańską telewizję z teherańskiego Uniwersytetu Politechnicznego Amira Kabira.

Podkreślił, że irańska technologia rakietowa zmieniła równowagę sił na Bliskim Wschodzie. Słowa te padły po atakach na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej w zeszłym tygodniu, podwyższając już i tak wysokie napięcie między Teheranem a Waszyngtonem, który zwiększa swoją obecność wojskową w regionie.

Według Salamiego Iran opanował tę technologię 12 lat temu, starając się przygotować do obrony przed amerykańskimi lotniskowcami.

– Trzeba było to zrobić z użyciem rakiet balistycznych, ponieważ pociski manewrujące były podatne na atak ze względu na ich prędkość i trajektorię zbliżoną do ziemi – tłumaczył Salami cytowany przez irański portal Press TV. – Rakiety balistyczne uderzają jednak w cel z prędkością kilkukrotnie większą od prędkości dźwięku i są trudne do namierzenia przez pociski antyrakietowe – argumentował.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!