Europa Świat Wiadomości

Irak ewakuuje swoich obywateli z terytorium Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal shareinfo.pl ambasada Iraku w Moskwie zamieściła na Twitterze ogłoszenie, zgodnie z którym poinformowała o planach ewakuacji swoich obywateli z terytorium Białorusi. Wszystko za sprawą napiętej sytuacji w tym kraju.

Ambasador Iraku na Rosję i Białoruś poinformował, że planowane są loty ewakuacyjne dla mieszkańców z powrotem do kraju. Abdulrahman Hamid Al-hussaini zaznaczył, że dotyczy to tylko i wyłącznie tych osób, które wyrażą na to chęć.

Obywatele Iraku chcący wrócić do swojej ojczyzny mogą się zgłaszać do służb konsularnych moskiewskiej placówki – oznajmiła ambasada. Wiadomością podzielił się również za pośrednictwem konta na Twitterze Hamid Al-hussain. „Lot ewakuacyjny z Białorusi – Ambasada Republiki Iraku w Moskwie”- wskazał.

„Ambasada Republiki Iraku w Federacji Rosyjskiej informuje, że zorganizuje wyjazd ewakuacyjny dla obywateli Iraku, którzy zechcą wracać z Republiki Białoruś do Iraku. W celu zarejestrowania nazwisk chętnych prosimy o kontakt pod podany numerem telefoniczny konsulatu” – czytamy w oświadczeniu.

Alaksandr Łukaszenka sprowadził do Białorusi blisko 15 tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu samolotami. Proceder polegający na nielegalnej imigracji do sąsiednich państw odbywa się od początku jesieni.

Słuszna decyzja.

Źródło: shareinfo.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!