Polska Wiadomości

Według Policji tegoroczny marsz był najbezpieczniejszy od lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
 – Dziś było względnie spokojnie i bezpiecznie. Nasza taktyka była jak najbardziej słuszna – wskazał rzecznik KSP. Dodał jednak, są osoby zatrzymane.

Komenda Stołeczna Policji zapewnia, że praca policjantów w tym momencie się nie kończy i będzie trwała przez całą noc. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Warszawy.

– To będzie ostatni taki briefing, nie przewidujemy kolejnych spotkań. Policjanci dalej pracują. Pamiętajmy, że duża liczba osób pozostanie w Warszawie dłużej – przekazał Sylwester Marczak

Zobacz także: Zasłonięto przed Marszem balkony z flagami LGBT. Przed rokiem płonęło tu mieszkanie
Według różnych szacunków w czwartkowym marszu mogło wziąć udział nawet 100 tys. osób. Policja do tych danych się nie odnosi, jak poinformowała KSP, “nie chce się licytować z organizatorami”. Według ustaleń Wirtualnej Polski marsz był zabezpieczany przez około 8 tys. funkcjonariuszy. Głównie z oddziałów prewencji, ale także policjantów dochodzeniowo-śledczych oraz antyterrorystów.

Policja przekazuje, że działania wciąż trwają. Policjanci będą analizować zapisy z monitoringu.

Podczas konferencji prasowej przekazano, że są zatrzymani. W chwili briefingu była to grupa mniejsza niż 10 osób, jednak jak zaznaczył rzecznik prasowy, pełne dane będą dostępne dopiero rano. To samo odnosi się mandatów, jakie dziś zostały wystawione przez policję.

Co wy na to?

Źródło: money.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!