Islam Polska Wiadomości

Inwestor zrezygnował z budowy meczetu po stanowczych protestach mieszkańców Białegostoku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej nie tylko wycofał się z tego pomysłu, ale w ogóle zrezygnował z decyzji o warunkach zabudowy. Istniejący niewielki budynek, który służy od lat jako Centrum Kultury Muzułmańskiej, ma tylko mieć nową elewację, oszklony ganek i nowe ogrodzenie – poinformował portal Dzień Dobry Białystok, który pierwszy alarmował o fakcie zatwierdzenia projektu przez prezydenta miasta, Krzysztofa Truskolaskiego.

Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej to organizacja tatarskich muzułmanów ale większość Tatarów nie popierała pomysłu budowy sponsorowanego przez Saudów meczetu. Twierdzili, że ich zabytkowe, drewniane meczety na podlaskiej prowincji w zupełności im wystarczają.

Szef Związku, mufti Tomasz Miśkiewicz posiada wykształcenie szariackie. Ukończył studia licencjackie z zakresu prawa muzułmańskiego w Arabii Saudyjskiej. Tam zapewne nawiązał kontakty, które skutkowały chęcią wyłożenia funduszy na rozwój salafickiej wersji islamu w Polsce.

Publikacja kilku portali (w tym dzienniknarodowy.pl) o decyzji prezydenta zmobilizowała mieszkańców, którzy masowo odwoływali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Odzew był tak silny, że władze Związku zrezygnowały z pomysłu.

Jak widać presja i zdecydowane działania mają sens.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!