Islam Świat Wiadomości

Indonezja: Dwóch homoseksualistów zostało ukaranych chłostą za uprawianie seksu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wp.pl dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat dostało po kilkadziesiąt batów za to, że uprawiali seks. Do zdarzenia doszło w indonezyjskiej prowincji Aceh, która słynie ze swoich konserwatywnych praw.

Mężczyźni zostali publicznie wychłostani w miejskim parku. Karę wymierzało pięciu strażników, którzy co kilka uderzeń się zmieniali.

Mężczyźni zostali aresztowani w listopadzie po doniesieniach sąsiadów, że żyją w związku homoseksualnym. Policja włamała się do wynajmowanego przez nich mieszkania, gdzie zostali przyłapani na seksie, powiedział Heru Triwijanarko, pełniący obowiązki szefa policji szariatu w Acehu.

Aceh jest jedyną prowincją w Indonezji, w której obowiązuje szariat, a homoseksualizm jest surowo zakazany. Kary chłosty odbywają się tu dosyć często, a taki wyrok można usłyszeć także za zdradę, seks przedmałżeński, kradzież czy spożywanie alkoholu. Kodeks szariatu pozwala wymierzyć nawet do 100 batów za homoseksualizm.

Matka jednego ze skazanych zemdlała na widok chłosty syna. Obaj mężczyźni mogli odpocząć przez kilka minut w trakcie wymierzania kary. Każdy otrzymał po 77 uderzeń, chociaż zasądzono 80.

W tym samym czasie wykonywano także kilka innych kar. Strażnicy wymierzyli 4 osobom po 17 batów za seks przedmałżeński i po 40 za picie alkoholu.

Co o tym myślicie?

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!