Wiadomości

Imigrant z Afganistanu zabił swoją dziewczynę – nie chciała przejść na islam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nielegalny imigrant z Afganistanu Ahmad S. został uznany winnym dokonania zabójstwa swojej 17-letniej dziewczyny, „ponieważ odmówiła przejścia na islam”.. Sąd Rejonowy we Flensburgu, w Szlezwiku-Holsztynie w Niemczech, skazał go na dożywotnie więzienie.

Jego dziewczyna, która znana jest jedynie z imienia – Mireille, została 14 razy dźgnięta nożem w swoim mieszkaniu. gdy zerwała związek.

Ahmad S. przybył do Niemiec w 2015 r. Podał się za osobę nieletnią, pozbawioną opieki i w takim charakterze złożył wniosek o udzielenie mu azylu, który to jednak została odrzucony.

Afgańczyk twierdził, że ma 18 lat, ale sąd miał wątpliwości i nakazał przeprowadzenia stosownych badań, które pozwoliłyby ustalić jego wiek.

Ekspertka kryminalistyczna Sabine Gumpert zeznała na początku procesu, że ma on co najmniej 21 lat, a może mieć nawet lat 29. W rezultacie sąd sądził Ahmada S. jako osobę dorosłą, a nie jako nieletnią, co w Niemczech oznacza wiek poniżej 21 lat i co uniemożliwiłoby sędziom zamknięcie go w więzieniu na całe życie.

Mireille i Ahmad S. byli parą od dwóch lat. On jednak ciągle próbował kontrolować dziewczynę, zabraniając jej spotykać się z innymi mężczyznami. Związek ich rozpadł się w lutym ubiegłego roku, gdy Mireille stanowczo odmówiła przejścia na islam i noszenia chusty, powiedział prokurator. Zerwała wówczas z Ahmadem.

Ahmed, który opisywany był jako „osobowość narcystyczna”, zabił swoją byłą dziewczynę. Sam wezwał pogotowie, gdy 12 marca 2018 r. zadał Mireille 14 ciosów nożem kuchennym.

Początkowo zaprzeczał, że zabił dziewczyny, mówiącym ratownikom, że sama się zraniła. Ale dowody z jego telefonu komórkowego i zdjęcia zrobione na CCTV pokazały, że był w jej mieszkaniu w chwili jej śmierci.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!