Wiadomości

Imigranci zgwałcili w Danii pięć młodych dziewczyn. Matka jednego z nich o ich aresztowaniu: to rasizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sześciu chłopców ze środowisk imigracyjnych oskarżono o gwałty na pięciu młodych dziewczętach w Hørsholm, Nivå i Kokkedal, donosi duńskie BT.

Policja Nordsjællands prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie licznych zawiadomień o gwałtach na dziewczętach w Nivå, Kokkedal i Hørsholm, które miały miejsce w zeszłym roku. Zdarzenia te sprawiły, że miejscowi rodzice są przestraszeni i uważnie obserwują swoje dzieci.

Chłopcy nie przyznają się do winy i nie podjęto jeszcze żadnych działań w tych sprawach. Dziewczęta były zmuszane do uprawiania seksu oralnego, a inne były gwałcone. Najmłodsza z dziewcząt miała zaledwie 13 lat.

– Nie było gwałtu. Jeśli jesteś z dziewczyną w jej domu, to nie jest gwałt. Jeśli złapiesz dziewczynę na zewnątrz i ją zmusisz, to wtedy jest gwałt. One kłamały, a zarzuty są przesadzone – mówi ojciec jednego z chłopców.

Matka jednego z chłopców twierdzi, że za oskarżeniami kryje się „rasizm”.

– Płaczę, kiedy o nim myślę. Mam tylko jego. Jest naprawdę słodki i grzeczny, nie sprawia kłopotów (…) Nagle policja przychodzi i go zabiera. Próbuję zrozumieć, dlaczego. Myślę, że to dziwne. Być może ona jest rasistką lub ma coś przeciwko obcokrajowcom – mówi owa matka.

Pięciu z sześciu chłopców zostało zatrzymanych w okresie od czerwca i przebywa obecnie w zamkniętej placówce dla młodocianych. Według duńskich mediów, wszyscy podejrzani mają tureckie lub arabskie nazwiska.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!