Wiadomości

Imigranci sieją terror na niemieckich basenach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od kilku tygodni Europa Zachodnia zmaga się z rekordową falą upałów. Zwykle oznaczałoby to większą liczbę osób odwiedzających odkryte baseny. Jednak w Niemczech, po licznych zdarzeniach z udziałem imigrantów, ale wielu Niemców po prostu woli nie ryzykować pójścia na basen, donosi tabloid BILD.

W ubiegłą środę doszło się wielkiej bitwy na basenie w Magdeburgu pomiędzy grupami Chorwatów i Afgańczyków. Zaczęło się od tego, że 17-letnia Chorwatka została kilkakrotnie opryskana wodą przez Afgańczyków. W rezultacie popchnęła Afgańczyka i ten upadł na ziemię, po czym doszło do kłótni z udziałem jej braci.

Uczestnicy awantury szybko przeszli od słów do czynów. Nie wiadomo skąd u jednego z uczestników bijatyki znalazła się siekiera, którą to jednak mu wytrącono. Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała.

W środę, około godziny 17:00 doszło do bijatyki w Nordfurcie w Erfurcie, gdzie 23-letni Niemiec został zaatakowany przez 20-letniego obywatela Turcji. Mężczyzna został zatrzymany przez ochroniarza. Policja donosi, że podczas kłótni użyto broni, w wyniku czego obaj mężczyzn odnieśli niegroźne obrażenia. Podobno 20-latek rozpylił gaz pieprzowy.

W Chemnitz kilku syryjskich chłopców napastowało na basenie dwie 12-letnie Niemki. Dziewczyny pobiegły do ratownika, który zadzwonił na policję. Dwóch młodych (12, 14 lat) Syryjczyków zostało złapanych przez funkcjonariuszy i przekazanych rodzicom.

Tego samego dnia w basenie w Melle starło się około 40 osób ze środowisk migracyjnych, twierdzi rzecznik policji Peter Kleinfeld. Personel basenu wezwał policję.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!