Wiadomości

Imigranci rozbili namioty w samym sercu Paryża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki pomocy tzw. „organizacji humanitarnych”, w centrum Paryża 400 migrantów rozbiło obozowisko – czytamy na portalu nczas.com.

Namioty na Palcu Republiki stanęły już także pod koniec listopada 2000 roku. Okupację placu szybko zakończyła wtedy akcja policji. Teraz akcję powtórzyły obydwie strony.

Na miejscu znalazło się ponownie kilka stowarzyszeń wspierających migrantów, które żądają „natychmiastowego, stałego i przyzwoitego zakwaterowania” nielegalnych migrantów. Namioty rozbito w czwartek wieczorem 25 marca około 18.30. Akcję nazwano „nocą solidarności”.

Paryska prefektura nazwała na Twitterze zgromadzenie ludzi „nieodpowiedzialnym” i powołała się na epidemię koronawirusa. Zarzuciła też organizatorom „sprowadzenie oczywistego zagrożenia dla ludności”. Wyjaśniono, że „​​prefektura regionu Ile-de-France dysponuje niezbędnymi miejscami noclegowymi, które są teraz dostępne”.

Później policja przystąpiła do swojej akcji. Zaraz po północy rozpoczęto ewakuację migrantów z Place de la République. Lokatorów namiotów przewieziono autobusami do ośrodków tzw. alarmowego zakwaterowania. Za jakiś czas nastąpi zapewne kolejny akt tej farsy.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!