Polska Wiadomości

Imigranci przemycają imigrantów. Proceder rośnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach zatrzymali 14 nachodźców, którzy zamierzali dostać się do Niemiec. Pomocy migrantom udzielili zatrzymani wraz z nimi obywatele Mołdawii.

Imigranci przemycają imigrantów. Skala procederu stale rośnie. Funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący kontrolę drogową w powiecie żarskim, na drodze prowadzącej do granicy z Niemcami zatrzymali dostawczego volkswagena, którym kierował 23-letni Mołdawianin. Obok kierowcy, na miejscu pasażera w szoferce pojazdu, siedziała 20-letnia Mołdawianka. Oboje pomagali 14 cudzoziemcom (9 obywateli Jemenu, 3 obywateli Somalii oraz 2 obywateli Syrii) w przekroczeniu wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy.

Okazało się, że cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów potwierdzających legalność ich pobytu w Polsce. Zostali zatrzymani za usiłowanie przekroczenia bez wymaganych dokumentów polsko-niemieckiej granicy. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 8 lub 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ponadto wobec cudzoziemców wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju wszyscy zostali objęci dozorem SG.

Mołdawianie zostali zatrzymani za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 10 miesięcy lub jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wobec 23-letniego Mołdawianina wszczęto też postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu oraz orzeczono zakaz wjazdu do strefy Schengen przez okres 7 lat.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami cudzoziemcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Polecamy również: Zieloni komuniści z Brukseli forsują nowy zakaz działalności rolniczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!