Wiadomości

Imigranci muzułmańscy z aktywistami Antify wyszli na ulice Chemnitz i skandowali “Nazis raus”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od kilku dni na ulicach Chemnitz w Saksonii panuje gorąca atmosfera. Przypomnijmy – wszystko zaczęło się od ataku młodych muzułmanów na Niemców, w wyniku czego został zabity 35-letni Niemiec, który – jak twierdzą uczestnicy protestów – stanął w obronie dziewczyny, napastowanej przez Syryjczyków i Irakijczyków.

Do zdarzenia tego doszło podczas niedzielnego festynu i choć od początku było wiadomo, że sprawcami zabójstwa są muzułmańscy imigranci, fakt ten był ukrywany, co dodatkowo wzburzyło mieszkańców. Około 800 osób zebrało się pod pomnikiem Karola Marksa i ruszyło w kierunku centrum, urządzając po drodze polowanie na „śniadych cudzoziemców”. Tłum z każdą chwilą pęczniał, dochodząc do kilkunastu tysięcy ludzi, a interwencja policji jedynie podgrzała atmosferę.

Jak już informowaliśmy, dziś ściągnięto tam dodatkowe siły policyjne, bowiem niemieckie władze obawiają się eskalacji zamieszek. Tymczasem do sieci trafił film, na którym widać, jak młodzi muzułmanie wraz z bojówkarzami Antify prowokują Niemców, skandując „Nazis raus”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!