Europa Wiadomości

Imigranci masowo zakażeni wirusem HIV

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Światowa organizacja zdrowia alarmuje o lawinowym wzroście zachorowań na wirusa HIV. Nie wskazuje jednak na ewidentne przyczyny takiego stanu rzeczy.  Szokujące dane znajdziemy jednak w raporcie  ECDC, który jest dostępny tutaj. Wynika z niego, że ok. 37% nosicieli wirusa HIV, to imigranci i uchodźcy (w raporcie występujący jako “osoby z poza danego kraju). W niektórych państwach, jak na przykład w Szwecji, nosiciele wśród tej grupy dochodzili do 70% wszystkich nosicieli! Dla porównania, łącznie w Chorwacji, na Łotwie, Litwie, w Polsce i Rumunii było to 5 proc!

Raport wskazuje na jeszcze jedną ważną kwestię, która niejednokrotnie była podnoszona przez prawicę w Polsce. Jedyne środowisko w którym występuje ciągły wzrost zachorowań, to osoby z zaburzeniami seksualnymi- homoseksualiści, transwestyci etc. Zgodnie z raportem szacuje się, że stanowią oni 42% wszystkich zakażonych. Kolejną grupa to prostytutki i narkomani.

W roku 2015 zanotowano ponad 153 tysiące nowych zachorowań na wirusa HIV, w roku 2014 takich zachorowań było 142 tysiące. W mediach głównego nurtu pomija się informacje na temat źródła lawinowego wzrostu zakażeń.

 

Źródło: http://www.pch24.pl/, http://ecdc.europa.eu/

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!