Wiadomości

Human Rights Watch: Izrael prowadzi wobec Palestyńczyków politykę apartheidu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izrael prowadzi wobec Palestyńczyków i swoich arabskich obywateli politykę apartheidu i prześladowania, która stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości – oznajmiła organizacja Human Rights Watch w nowym raporcie opublikowanym we wtorek.

Liczący 213 stron raport „Przekroczony próg: Izraelskie władze i zbrodnie apartheidu i prześladowań” stanowi według HRW prawną analizę działań izraelskich władz pod kątem prawa międzynarodowego i tego, czy spełnia ona definicję zbrodni apartheidu.

Raport prezentuje obecną rzeczywistość jednej władzy, izraelskiego rządu, rządzącego na terytorium między Jordanem i Morzem Śródziemnym, zamieszkanym przez dwie grupy o mniej więcej równej wielkości, który metodycznie uprzywilejowuje żydowskich Izraelczyków i represjonuje Palestyńczyków, najmocniej na terytoriach okupowanych – mówi HRW, konkludując że polityka ta stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości.

MSZ Izraela odrzucił te oskarżenia, nazywając je „niedorzecznymi i fałszywymi” i oskarżył organizację o „antyizraelską agendę”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!