Wiadomości

Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia system szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Powoli rośnie popularność szczepień. Polacy dobrze oceniają rząd za organizację akcji – pisze wtorkowy „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z przytoczonego na łamach dziennika sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że 37 proc. Polaków chce się zaszczepić.

– Należy jednak do nich doliczyć 32 proc. tych, którzy twierdzą, że są już zaszczepieni przynajmniej jedną dawką. Łącznie to 69 proc. — wskazuje gazeta.

„Dziennik Gazeta Prawna” (DGP) zwraca uwagę, że optymistycznym sygnałem w stosunku do ostatniego badania jest spadek z 27 proc. do 21 proc. odsetka osób, które się szczepić nie chcą.

Dziennik podkreśla, że popularność szczepień ma znaczenie. Dodaje, że nawet jeśli uda się podać preparat 70 proc. społeczeństwa, może to być za mało.

– Autorzy modelu epidemii z ICM UW sądzą, że z powodu dużego udziału brytyjskiej mutacji wirusa odporność populacyjną osiągnie się po przekroczeniu pułapu ponad 80 proc. — wskazuje DGP.

Według sondażu cytowanego na łamach gazety największa chęć do szczepień jest wśród najstarszych badanych. Z kolei największa niechęć panuje wśród młodych.

– W grupie 18-29 lat ponad połowa nie chce przyjąć preparatu — podaje dziennik.

Jak podaje dziennik, program szczepień dobrze ocenia 53 proc. ankietowanych, a przeciwnego zdania jest 36 proc. Gazeta zwraca uwagę, że odsetek pozytywnych ocen zwiększa się w grupie zaszczepionych (tak sądzi 59 proc. badanych).

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!