Wiadomości

Olga Semeniuk: Te branże mają zostać odmrożone na początku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brane pod uwagę będą te gałęzie gospodarki, które mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni – gastronomia, aktywności fizyczne, branża eventowa: wesela, chrzciny i komunie – powiedziała w TVP1 wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Wiceminister Olga Semeniuk w programie „Kwadrans polityczny” we wtorek podkreśliła, że są to jedynie rekomendacje ministerstwa, a decyzje zapadają w czasie spotkań Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Rady Ministrów.

– Na pewno jutro minister Niedzielski przedstawi taki harmonogram na najbliższe tygodnie funkcjonowania różnych gałęzi gospodarczych, w różnym reżimie sanitarnym – powiedziała. Potwierdzają się więc wcześniejsze zapowiedzi przedstawicieli rządu, zgodnie z którymi konferencja ministra zdrowia odbędzie się w środę 28 kwietnia.

Jak zaznaczyła wiceszefowa MRPiT, już w przygotowanych w minionym roku protokołach bezpieczeństwa jednym z podstawowych kryteriów przy luzowaniu restrykcji była otwarta przestrzeń.

– Te gałęzie gospodarki, które mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni, pewnie będą brane pod uwagę – powiedziała. Chodzi m.in. o gastronomię, aktywności fizyczne, ale także branżę eventową: wesela, chrzciny czy komunie.

Czytaj też:

Gowin: Do końca maja cała polska gospodarka powinna być uwolniona

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!