Wiadomości

Decyzją sądu “Hoss” ma ponownie trafić do aresztu na pół roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Arkadiusz Ł. „Hoss”, nazywany królem wnuczkowej mafii, ma trafić do aresztu na 6 miesięcy. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Poznaniu. „Hoss” został zwolniony z aresztu w ubiegłą środę – przypomina RMF.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu wniosek o areszt w piątek 20 marca. Został on rozpoznany w poniedziałek. Dotyczył zastosowania tzw. aresztu międzyinstancyjnego w związku z wyrokiem, który wobec „Hossa” został orzeczony we wrześniu 2019 r.

– We wrześniu w sprawie „Hossa” została orzeczona nieprawomocnie kara 7 lat pozbawienia wolności, czyli kara surowa. Obecnie jest rozpoznawana apelacja. Sposób jej rozpoznania będzie miał bezpośrednie przełożenie na postępowanie, które zostało umorzone w ubiegłym tygodniu – wyjaśniła prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Żeby zabezpieczyć wykonanie kary, prokurator wniósł o zastosowanie międzyinstancyjnego aresztu tymczasowego, uzasadniając wniosek wysokim prawdopodobieństwem prawomocnego orzeczenia kary 7 lat pozbawienia wolności, a także uzasadnioną obawą, że oskarżony będzie uciekał, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – dodała.

– Sąd Okręgowy w Poznaniu uwzględnił wniosek. Zgodził się, że to, jak się oskarżony zachowuje w kontaktach z organami ścigania, jest przesłanką do zastosowania tymczasowego aresztowania. Areszt został zastosowany na okres sześciu miesięcy – dodała Chyr.

Decyzja poznańskiego sądu jest podstawą do zatrzymania Arkadiusza Ł. „Hossa”.

Czytaj też:

Sąd umorzył sprawę „Hossa”, oskarżonego o wyłudzenie metodą „na wnuczka” kwoty 1,6 mln zł

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!