Wiadomości

Hołownia zrezygnuje i zostanie prezydentem Warszawy?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

PO rozważa złożenie Hołowni nietypowej propozycji – wycofanie się z kandydowania, w zamian za poparcie go w wyborach na prezydenta Warszawy – takie nieoficjalne informacje podaje „Rzeczpospolita”.

„RP” podała, że nieprzypadkowo Platforma Obywatelska wystawiając nowego kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nie zaproponowała kogoś na jego miejsce w stołecznym ratuszu.

„Platforma rozważa złożenie Hołowni propozycję nie do odrzucenia: poparcie w wyborach na prezydenta stolicy. Wycofanie się z kandydowania lub nawet głośne poparcie w II turze Trzaskowskiego, miałoby Hołowni pozwolić na pozostanie na politycznej scenie i przegranie prezydentury z twarzą – dzięki wygraniu ratusza, jeśli zgodziłby się o niego zawalczyć. Tymczasem Hołownia jest wciąż upojony swoimi wewnętrznymi sondażami, które pokazują trend wzrostowy poparcia dla niego” – donosi gazeta.

O te nieoficjalne doniesienia portal TVP Info zapytał lidera PO Borysa Budkę, który zapewnił, że jest to fikcja polityczna.

– Nie było takich pomysłów. Jest to typowy fake news, bajka z księżyca – mówi portalowi tvp.info Borys Budka. Sam kandydat PO Rafał Trzaskowski nie odbierał od nas telefonów.

Co na to Szymon Hołownia?

– Ubiegam się o urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Wszystkie spekulacje dotyczące mojego wycofania się z wyborów prezydenckich są wyłącznie spekulacjami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – odpowiedział portalowi tvp.info.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!