Wiadomości

Hołownia: “Naszym światem wartości jest ten świat, który razem budujemy w Unii Europejskiej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szymon Hołownia powiedział, że pokolenie średnie musi włączyć na poważnie do rozmowy o przyszłości pokolenie młodych, to oni powinni mieć możliwość współdecydowania o świecie. – My, w Unii mamy święte prawo czuć się gospodarzem, bo Polska jest Unią Europejską – stwierdził lider Polski 2050.

W Warszawie odbyło się dziś spotkanie młodych „Europa na Pokolenia”, w czasie którego debatowano o przyszłości Unii Europejskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez europosłankę Różę Thun (Renew Europe) oraz Ruch Polska 2050. W trakcie konferencji głos zabrał lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

– Pokolenie średnie musi włączyć na poważnie do rozmowy o przyszłości, o wszystkim co nasz czeka, wasze pokolenie, czyli pokolenie tych, którzy tak naprawdę po nas tę pałeczkę solidarności międzypokoleniowej przejmą. My dzisiaj tego bardzo potrzebujemy. Nie dzielenia na młodych, starych, średnich i innych, tylko żeby wszyscy byli zaproszeni do tego, żeby ten świat współtworzyć — powiedział Szymon Hołownia.

Przypomniał on, że jednym z postulatów jego ruchu jest to, „żeby zrównoważyć w starzejącym się społeczeństwie coraz większy procent głosujących osób w starszym wieku tym, żeby obniżyć wiek dopuszczenia do głosowania do 16. roku życia”.

– Jeśli świat zostawiamy młodym ludziom i oni najdłużej będą z niego korzystać, to oni już dziś powinni mieć możliwość, żeby o tym świecie współdecydować — mówił.

Szymon Hołownia najwyraźniej uważa, iż niepodległość stanowić winna jakąś istotną wartość. Dla niego przyszłość to całkowite podporządkowanie Polski Unii Europejskiej i rządzącym nią Niemcom.

– Musimy jak najszybciej dołączyć do tej rodziny krajów, która korzysta ze wspólnej waluty. Nie dlatego, że komuś, coś się tak wymyśliło kiedyś. Tylko dlatego, że np. Łukaszowi z Olsztyna, który w lutym, marcu, jak tąpnęła złotówka – stracił i traci do tej pory 10 proc. swojego wynagrodzenia, stypendium, swoich pieniędzy – nie był poszkodowany o te 10 proc. w stosunku do Lukasa z Frankfurtu —bredził w swoim stylu Hołownia. Jego zdaniem euro oznacza bezpieczeństwo i „powinniśmy dzisiaj poprowadzić Polskę w tym kierunku”. Jak dodał, “naszym światem wartości jest ten świat, który razem budujemy w Unii Europejskiej”.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!