Wiadomości

Prof. Legutko: UE idzie w kierunku, który musi przerażać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Unia Europejska idzie w kierunku, który każdego myślącego człowieka musi przerażać. Nie dość, że systemowo gwałci się traktaty i zniekształca się ich interpretacje, to dodatkowo chce się odebrać całą władzę polityczną niektórym państwom członkowskim – mówi europoseł PiS, prof. Ryszard Legutko w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

– Jeśli usuniemy to, co zostało z jednomyślności i wprowadzimy podwójną większość wszędzie, to praktycznie takie kraje jak Polska, czy inne państwa wschodnioeuropejskie nie będą miały nic do powiedzenia – stwierdził Ryszard Legutko.

– Dla nas to będzie drastyczne ograniczenie suwerenności; dla państw dużych jej wzrost. Można powiedzieć, że w Warszawie będzie można coś poustalać i przegłosować, a i tak o wszystkim zadecyduje oligarchia brukselska. Unia Europejska idzie w kierunku, który każdego myślącego człowieka musi przerażać. Nie dość, że systemowo gwałci się traktaty i zniekształca się ich interpretacje, to dodatkowo chce się odebrać całą władzę polityczną niektórym państwom członkowskim. Pojawiły się też inne, równie niebezpieczne pomysły – dodał Legutko.

– Mówi się o przyznaniu Parlamentowi Europejskiemu inicjatywy ustawodawczej, a więc instytucji pod każdym względem absurdalnej, która nawet nie posiadając tej inicjatywy zajmuje się głównie szkodzeniem. Mówi się o wyborczych listach transnarodowych, o włączeniu w gestie unijne zdrowia i edukacji, a także o prawach społecznych, co stanie się wehikułem lewicy do indoktrynowania społeczeństw europejskich, narzucania powszechnej aborcji – wylicza Legutko.

Więcej:
https://dorzeczy.pl/opinie/303562/zmiana-traktatow-ue-prof-legutko-to-niebezpieczny-pomysl.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!