Europa Wiadomości

Holandia: Niewinne zwierzęta zginęły z powodu głupoty lewicowych aktywistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielne popołudnie leśnicy zastrzelili trzy jelenie na odcinku autostrady A6 pomiędzy Lelystad oraz Almere. Zwierzęta uciekły z rezerwatu Oostvaardersplassen, po tym gdy grupa aktywistów przecięła w 21 miejscach ogrodzenie. Nieodpowiedzialny czyn miał miejsce w sobotnią noc, na dramat jeleni nie trzeba było więc czekać długo – informuje NU.nl.

Według leśników, zwierzęta zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zostały zastrzelone po konsultacjach z odpowiednimi władzam. W rozmowie z NU.nl, rzecznik prasowy stowarzyszenia leśników Staatsbosbeheer, powiedział że wszystkie trzy zabite jelenie to ciężarne łanie.

„Można nie zgadzać się z działaniami Oostvaardersplassen, jednakże poprzez nocne, nielegalne działania aktywiści zagrażają zwierzętom, pracownikom oraz samym sobie” – przekazał rzecznik rezerwatu. Dodał, że naprawiono już uszkodzone ogrodzenie.

W okresie zimowym łącznie 3,226 zwierząt w Oostvaardersplassen zdechło z głodu. Po masowych protestach działaczy, zarząd rezerwatu zgodził się na udostępnienie dodatkowego pożywienia dla zwierząt. Zdaniem leśników, obecnie jest wystarczająco jedzenia.

W minioną sobotę, aktywistów ukarano trzema mandatami. Jak przekazał personel lasu, działacze mogliby lepiej wykorzystać swoją energię zamiast manifestować swoje niezadowolenie.

Źródło: niedziela.nl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!