Europa Wiadomości

Holandia: Mężczyzna strzelał z kuszy do przechodniów. Nie żyją dwie osoby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal o2.pl makabryczne sceny rozegrały się w piątek rano we wschodniej Holandii. Jeden z mieszkańców bloku strzelał do przechodniów z kuszy. Śmiertelnie ranił dwie osoby. Media społecznościowe obiegły nagrania z brutalnego incydentu

Dramat rozegrał się ok. godz. 10 rano w miasteczku Almelo we wschodniej Holandii. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Steynstraat mężczyzna strzela do przechodniów z balkonu. Był uzbrojony w kuszę.

Przybyli na miejsce policjanci postrzelili kusznika z broni palnej. Mężczyzna został następnie aresztowany. Lokalne media podają, że w jego mieszkaniu znaleziono zwłoki.

Media społecznościowe obiegło wstrząsające nagranie. Widać na nim, jak napastnik będący w samej bieliźnie, strzela do ludzi z balonu. Miał śmiertelnie ranić z kuszy dwie osoby, trzecia w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Policjanci nie podali do publicznej wiadomości tożsamości napastnika, ani zabitych przez niego osób. Rzecznik holenderskiej policji podkreślił, że atak nie miał podłoża terrorystycznego. Głos w sprawie zabrał na Twitterze burmistrz Almelo, Arjen Gerritsen.

Jestem zszokowany i przerażony tym incydentem. Jego skutki są katastrofalne. W tej chwili nadal trwa policyjne śledztwo w sprawie przyczyn ataku – napisał.

Jakie mogły być motywy?

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!