Europa Polska Wiadomości

Hiszpański europoseł staje w obronie Rafała Ziemkiewicza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Hermann Tertsch – legenda dziennikarstwa hiszpańskiego, eurodeputowany hiszpański z ramienia grupy EKR – wyraził oburzenie na swoim koncie Twitterowym z powodu zatrzymania polskiego dziennikarza Rafała Ziemkiewicza.

Hiszpański eurodeputowany zamieścił wczoraj na Twitterze wpis następującej treści:

“Wielka Brytania była wyspą wolności i przystąpiła do wojny za Polskę. Za to dzisiaj odmawia wjazdu i deportowała Rafała Ziemkiewicza, znanego polskiego dziennikarza i pisarza, który przybył z żoną i córką. I usprawiedliwia to ‘jego postępowaniem i opiniami’. Totalitarni postępowcy Borisa?”.

To wzruszający gest solidarności wobec publicysty “Do Rzeczy”, tym bardziej, że jak można było przekonać się wczoraj – środowisko dziennikarskie w Polsce nawet w tej skandalicznej sprawie okazało się niezwykle podzielone i niezwykle mało solidarne.

Brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, ale jego samego zatrzymały. Po kilku godzinach bez podania powodu publicysta został zatrzymany. Z naszych informacji wynika, że Ziemkiewiczowi odebrano leki, dokumenty i telefonZ dokumentu wydanego przez brytyjski Urząd do Spraw Cudzoziemców wprost wynika, że Ziemkiewicz został zatrzymany z powodu… głoszonych poglądów politycznych.

“Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu [na teren Wielkiej Brytanii – red.] jest niepożądane” – czytamy w oficjalnym dokumencie brytyjskich służb.

Źródło: dorzeczy.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!