Wiadomości

Hiszpańska policja rozbiła albańską mafię działającą w aglomeracji Madrytu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hiszpańska policja rozbiła działającą na terenie aglomeracji Madrytu mafię kierowaną przez obywateli Albanii. Podczas akcji skonfiskowano ponad tonę kokainy oraz 1,55 mln euro w gotówce – poinformowały w poniedziałek hiszpańskie media.

Według komendy głównej policji w Madrycie przejęte pieniądze służyły m.in. do zapłaty za transport narkotyków pochodzących z Kolumbii. Część kokainy miała trafić w głąb Europy.

W trakcie śledztwa ustalono, że kierowana z Albanii mafia, która miała swoich rezydentów na terytorium Hiszpanii, od kilku lat odbierała znaczne dostawy kokainy drogą powietrzną. Narkotyki transportowane były z Kolumbii do Madrytu w ramach pasażerskich lotów czarterowych.

„Aby zmylić czujność służb, narkotyki znajdowały się w czarnych walizkach o dużej pojemności. Ich jednakowy wygląd sprawiał wrażenie ładunku należącego do firmy wyspecjalizowanej w transporcie towarów” – ujawniło policyjne źródło.

Jak ustalili śledczy, mafia korzystała z pomocy jednego ze stołecznych gangów, który zajmował się dystrybucją kokainy w aglomeracji madryckiej. Część z członków tej grupy znana była wcześniej hiszpańskim organom ścigania.

Do wczesnych godzin popołudniowych w poniedziałek policja zatrzymała dwóch rezydentów albańskiej mafii w Madrycie, a także dwóch obywateli Hiszpanii pomagających Albańczykom w sprzedaży narkotyków. Obaj mieszkańcy stolicy byli wcześniej karani.

Poza liczącym ponad tonę ładunkiem kokainy i 1,55 mln euro funkcjonariusze zarekwirowali też pięć aut wysokiej klasy, trzy fałszywe policyjne tablice rejestracyjne, a także liczne telefony komórkowe, broń oraz amunicję.

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od listopada przez centralne biuro kryminalne hiszpańskiej policji we współpracy z Europolem i kolumbijskimi organami ścigania.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!