Wiadomości

Z myślą o muzułmankach niemiecki kościół przekształcono w „strefę wolną od mężczyzn”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa chrześcijan, miejscowych emerytów, spotykała się co tydzień w przykościelnej salce parafialnego kościoła Matthiasa-Claudiusza w Bremie. Działo się tak od siedmiu lat. Grali sobie w karty, mile spędzając czas w swoim gronie.

Ale w zeszłym tygodniu zorganizowano tam „dzień dobrego samopoczuciu” dla samotnych matek. Wśród uczestniczek były muzułmanki, które w trakcie imprezy miały zdjąć swoje chusty. I tu powstał problem – nie mogły tego uczynić, gdy w pobliżu mieli przebywać mężczyźni. Zapadła więc decyzja, by tego dnia cały kościół stał się „strefą wolną od mężczyzn”.

Na nic zdały się prośby, by starszym wiekiem chrześcijanom, którzy co tydzień się tam spotykali, udostępnić chociaż piwnicę. Członkowie grupy nie kryją rozczarowania.

– My, chrześcijanie, jesteśmy usuwani z naszego kościoła, bo organizowane jest tam muzułmańska impreza – żalił się 76-letni Karl-Heinz Weber.

– Wyrzucenie nas z kościoła nie ma nic wspólnego z tolerancją. Nawet w kościele musimy stosować się do reguł narzucanych przez muzułmanów. To mnie przeraża – wtórował mu Meinhard Ahting.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!