Europa Wiadomości

Hiszpania: Kataloński biskup zaatakowany przez grupę agresywnych gejów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bp Xavier Novell i Gomà podpadł hiszpańskiemu środowisku LGBT, mówiąc głośno o możliwym psychologicznym podłożu skłonności homoseksualnych. W jednym ze swoich publicznych wystąpień hierarcha wskazał, że przyczyną pociągu do osób tej samej płci może być problem z figurą ojca.

Biskup powtórzył w ten sposób jedynie tezy amerykańskiego psychologa Josepha Nicolosi zmarłego w marcu tego roku. To jednak wystarczyło, by został uznany przez lobby LGBT za wroga i nienawistnika.

W ubiegłą niedzielę biskup Novell udzielał sakramentu bierzmowania w kościele Santa Maria del Alba w swojej diecezji. Po Mszy Świętej musiał opuścić świątynie w asyście policji. Na zewnątrz czekał już tłum agresywnych gejów, według relacji medialnych gotowych zlinczować pasterza za jego wypowiedzi na temat homoseksualizmu.

Wśród demonstrantów byli też członkowie jednej z samozwańczych „chrześcijańskich” organizacji LGBT, szczególnie zawziętych w zarzucaniu biskupowi homofobii. Hierarchę opuszczającego kościół – być może dzięki obecności policji – obrzucili jedynie wulgarnymi epitetami wykrzykiwanymi przez megafon.

Niechęć do biskupa nieobawiającego się poprawności politycznej osiągnęła zresztą wymiar administracyjny. Ramon Royes, burmistrz miejscowości Cervera położonej na terenie diecezji solsońskiej, ogłosił biskupa Xaviera Novell persona non grata, właśnie ze względu na jego wypowiedzi rzekomo uwłaczające osobom homoseksualnym.

Źródło: katholisches.info/pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!