Felietony

Hipokryzja i tchórzostwo rektorów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Celny komentarz prof. Jacka Bartyzela po odwołaniu wykładów Rebecci Kiessling:

Hipokryzja i tchórzostwo rektorów uniwersytetów – tak się składa, że plasujących się w czołówce rankingów jakości, w tym niestety i mojej Alma Mater – odwołujących wykłady p. Rebecci Kiessling, każe patrzeć z trwogą na przyszłość wolności akademickiej w Polsce. Hipokryzja – bo jakoś wcześniej żaden rektor nie dostrzegł choćby “lobbingu”, jeśli już nie obrazy moralności, w wykładach o perwersjach seksualnych ilustrowanych “gejowskim porno”. Tchórzostwo – bo do ugięcia się wystarczy, że swoje “nie” wywrzeszczy grupka hunwejbinów.

Ale indywidualnie w rankingu nie tylko hańby, ale i śmieszności, najwyżej uplasował się Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK, który najpierw przyjął patronat honorowy wykładu, a następnie wycofał się i odwołał wykład, bo go “Dziewuchy” oświeciły, że jest nienaukowy. Tym samym przyznał, że pierwszą decyzję podejmował w stanie niepoczytalności (“pomroczności jasnej”?) i ignorancji.

A swoją drogą, czy ktoś wie dlaczego ze strony Ordo Iuris zniknął list naukowców w tej sprawie, który i ja podpisałem? Czyżby kolejny profesor odważny jak Falstaff się wycofał?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!