Świat Wiadomości

Harvey Weinstein uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal rp.pl skazany na 23 lata pozbawienia wolności były producent filmowy Harvey Weinstein uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas pobytu w więzieniu – informuje dziennik “Niagara Gazette”.

Harvey Weinstein w lutym został uznanym winnym zgwałcenia kobiety w hotelu w Nowym Jorku w 2013 r. oraz napaści na tle seksualnym w 2006 r. Były producent filmowy został skazany na 23 lata pozbawienia wolności.

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, Weinstein został umieszczony w izolatce. Przedstawiciele zakładu karnego poinformowali, że dwóch osadzonych miało pozytywny wynik testu. Rzeczniczka Weinsteina poinformował “The Daily Beast”, że nie dotarła do niej informacja o chorobie.

W październiku 2017 roku po materiałach, które ukazały się w “New York Times” i “New Yorker” Weinstein został oskarżony przez wiele kobiet o nadużycia seksualne. Oskarżono go również o zawieranie ugód w celu uciszenia tych historii.

Sprawa Weinsteina była przełomowa dla ruchu #MeToo. Dziesiątki kobiet zgłosiły się, by opowiedzieć o przypadkach gwałtu, napaści na tle seksualnym i molestowania przez Weinsteina. Producent miał dopuszczać się przestępstw na tle seksualnym przez dekady.

Weinstein przyznał, że jego zachowanie “przysporzyło wiele cierpienia”, ale konsekwentnie zaprzeczał wszelkim zarzutom seksualnym wysuwanym wobec niego.

Zasłużył?

Źródło: rp.pl