Świat Wiadomości

Amerykańska lewica obawia się, że pandemia sprzyja rozwojowi skrajnej prawicy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl Southern Poverty Law Center (SPLC) to mieszcząca się w Alabamie, znana dobrze w USA lewicowa organizacja zajmującą się walką z prawdziwym ale i urojonym rasizmem. Raz do roku publikuje raport “Year in Hate and Extremism” (Rok w zakresie nienawiści i ekstremizmu), podobny do tego jaki u nas ogłasza Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” pod nazwą “Brunatna Księga”.

Słynny magazyn muzyczny „Rolling Stone” zamieścił artykuł oparty na rozmowie z aktywistą SPLC.

– Obserwujemy ogromny wzrost retoryki grup nienawiści podczas pandemii – mówi tzw. antyfaszysta.

Zwraca uwagę na ogólną niechęć do Azjatów, obwinianych za “chiński” koronawirus, tym bardziej że takim epitetem obdarza go również prezydent Trump. Jednak największy problem widzi w przymusowej kwarantannie. Ludzie siedzący w domach spędzają teraz znacznie więcej czasu przed komputerami. A tam, w czeluściach internetu swoje złowieszcze macki wyciąga po ich umysły…. nacjonalizm i skrajna prawica.

– Oprócz nastrojów antyazjatyckich, nastroje antysemickie są również rozpowszechnione w środku pandemii. Znaczna część retoryki koncentrowała się na teoriach spiskowych dotyczących pochodzenia COVID-19, koncentrujących się na żydowskim filantropie George’u Sorosie, lub społecznościach żydowskich – pisze autor artykułu.

Czas pandemii może być też okresem, w którym “skrajna prawica” może nasilić propagandę i następnie rekrutację. Może, bo – jak zaraz potem przyznaje “antyfaszystowski” rozmówca, “nie widział zwiększonej retoryki ze strony grup” szerzących nienawiść. A właściwie wspomina o zachętach do cyberataków…. Tyle, że autorem jest grupa fanatycznych ekologów.

Idioci…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!