Europa Wiadomości

Gwardia Szwajcarska zacznie rekrutować kobiety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Szwajcarska gwardia już wkrótce zacznie rekrutować kobiety. Z myślą o paniach przygotowywane są już pomieszczenia w remontowanych koszarach w Watykanie” – informuje serwis rmf24.pl.

Gwardia Szwajcarska została powołana w roku 1506 roku papieża Juliusza II i przez ostatnich 515 lat jej szeregi mogli zasilać wyłącznie mężczyźni. Teraz jednak – za pontyfikatu papieża Franciszka – zostanie to zmienione i do najmniejszej armii świata będą mogły dołączyć również przedstawicielki płci pięknej.

Ostatecznym dowodem na rewolucję w watykańskiej jednostce wojskowej jest trwająca przebudowa koszarów. „Powstają nowe pomieszczenia, przeznaczone dla gwardzistek” – informuje rmf24.pl.

Serwis powołuje się na szwajcarską gazetę „Tagesanzeiger”, która zaznacza, że decyzja w tej sprawie nie należy do papieża, tylko leży po stronie Szwajcarii.

„Każdego roku Gwardia powinna być zasilana przez 30-35 nowych członków. Od lat są z tym kłopoty. Wprowadzenie rekrutacji dla kobiet, ma ten problem rozwiązać”, informuje szwajcarski dziennik.

Gwardia Szwajcarska nie jest jednostką wojskową, ale policyjną. Dlatego jej członkowie mogą stacjonować w obcym kraju, jakim jest Watykan. Szwajcarscy żołnierze nie mogą pełnić służby wojskowej dla innego kraju.

Będą z tego kłopoty?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!