Wiadomości

Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy. Piracki rajd byłego szefa PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grzegorz Schetyna, poseł Platformy Obywatelskiej i były szef tej partii, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Polityk jechał w terenie zabudowanym 123 km/h. „Przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat” – napisał na Twitterze.

W rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska przekazała, że dziś po godzinie 10 w miejscowości Sierakówek między Gostyninem a Kutnem policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował 59-latek.

– Kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 73 km/h. Na liczniku samochód miał 123 km/h – mówi rzeczniczka i potwierdza, że mężczyźnie zabrano prawo jazdy na trzy miesiące i ukarano go mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 pkt. karnych. Kierowca przyjął mandat.

Schetyna do sprawy odniósł się na Twitterze. „Szanowni Państwo. Potwierdzam, że straciłem dziś prawo jazdy na trzy miesiące. Nie zasłaniałem się immunitetem, przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat. Byłem przekonany, że opuściłem już teren zabudowany. Popełniłem błąd. Przepraszam” – napisał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!