Wiadomości

Wyborcy PO wolą Tuska niż Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

55 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej uważa, że liderem partii powinien być Donald Tusk – wynika z najnowszego sondażu.

Sondaż został wykonany na zlecenie „Super Expressu”. W wydaniu weekendowym dziennik pisze, że wpadka Donalda Tuska z przypadkowym wyznaniem przed wywiadem w TVN24, że nie ma ochoty kandydować w nadchodzących wyborach do Sejmu, nie podkopała jego pozycji wśród wyborców.

“Tuż po ujawnieniu przez media tej wypowiedzi, spytaliśmy wyborców PO, kto z polityków tej partii powinien być jej liderem. Zdecydowana większość wskazała właśnie na obecnego przewodniczącego. Z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest zdaniem ankietowanych drugim potencjalnym kandydatem na szefa PO, choć ma znacznie mniej zwolenników” – czytamy w gazecie.

Zapytani o to, kto powinien być szefem Platformy Obywatelskiej wyborcy PO w większości wskazali na Donalda Tuska. Aż 55 proc. respondentów uważa, że to obecny lider powinien dalej pozostać szefem partii.

Jego największego konkurenta w PO, Rafała Trzaskowskiego, wskazało 27 proc. wyborców Platformy. Pozostali politycy wymienieni w sondażu zebrali marginalne poparcie.

5 proc. wyborców Platformy wskazało na Radosława Sikorskiego, 2 proc. na Ewę Kopacz, a po 1 proc. wskazań uzyskali: Borys Budka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna. Z kolei aż 7 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź „ktoś inny”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!