Polska Wiadomości

Grzegorz Braun udzielił poręczenia Wojciechowi O. i jego współpracownikom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak dowiedziała się redakcja Mediów Narodowych, poseł Grzegorz Braun osobiście poręczył za organizatorów prowokacji kaliskiej.

Jak dowiedziano się od posła Konfederacji Grzegorza Brauna, udzielił on poręczenia osobistego Wojciechowi O. i jego współtowarzyszom.

“Potwierdzam i uzupełniam: w stosownej formie urzędowej udzieliłem poręczenia osobistego wszystkim trzem panom – tzn. poręczyłem, że panowie O., O. i R. stawią się na każde wezwanie policji, prokuratury i sądu, i nie będą utrudniać postępowania karnego. Nałożenie na całą trójkę 3 – miesięcznego aresztu uważam za niewspółmierne, nieadekwatne i – uwzględniwszy inne znane mi okoliczności zatrzymania i przesłuchania – świadczące o realizowaniu przez organa ścigania i wymiar sprawiedliwości zapotrzebowania politycznego. Jak się dowiaduję, adwokatowi czyni się kuriozalne trudności z uzyskaniem informacji o miejscu pobytu jego klientów. W zaistniałej sytuacji wyrażam głęboki niepokój o bezpieczeństwo, o zdrowie i życie aresztowanych.” – stwierdził w odpowiedzi dla redakcji portalu Media Narodowe.

Wojciech O., znany też jako Aleksander Jabłonowski, został dwa dni temu zatrzymany wraz z towarzyszami za nawoływanie do nienawiści i znieważenia na tle narodowościowym podczas marszu 11 listopada w Kaliszu. W czwartek 11 listopada uczestnicy skandalicznego wydarzenia, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek. Tam spalili tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

Wojciech O. velAleksander Jabłonowski został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wraz z nim, podobnej procedurze poddano Marcina O. Prokuratura chce aresztu też dla Piotra R.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w poniedziałek, a we wtorek prokurator zadecydował, że konieczne będzie zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, poinformował, że zdecydowano się na trzy wnioski o areszt.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu złożył w piątek prezydent Kalisza.

“W zawiadomieniu jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak poinformował rzecznik prokuratury, jeden z podejrzanych przyznał się częściowo do postawionych zarzutów. Druga osoba skorzystała z przysługującego prawa do odmowy składania wyjaśnień, a trzeci mężczyzna nie przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!