Polska Wiadomości

Kolejny zblazowany celebryta atakuje Straż Graniczną. Tym razem to Piotr Zelt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wzbudza ogromne emocje wśród wielu Polaków. Aktor Piotr Zelt postanowił pójść w ślady swojej koleżanki ze środowiska, Barbary Kurdej-Szatan i również zwyzywał pograniczników. Szokujący komentarz skierował w stronę rzecznik Straży Granicznej, ppor. Anny Michalskiej.

Zelt najwyraźniej „pozazdrościł” Kurdej-Szatan „rozgłosu” i zdecydował się zamieścić wpis w podobnym tonie. Dołączył do nagonki na funkcjonariuszy, którzy strzegą polskich granic przed nielegalnymi imigrantami.

„Pani ‚rzecznik’ Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa pis” – napisał Zelt o Michalskiej, która zasłynęła z konkretnych, bez owijania w bawełnę i okraszania pijarową papką, wypowiedzi o sytuacji na granicy.

Pod wpisem rozpętała się burza, a Zelt „lajkował” po kolei wpisy, które obrażały kobietę.

Postawę rzecznik SG skomentował także Alfred Zelt, brat aktora. „Nadzwyczaj odpychająca kobieta. Tak jak wygląda, takie prezentuje opinie. Pasowałaby na funkcjonariuszkę Ravensbruck” – napisał. Ravensbruck to niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny.

Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez braci Zelt.

Aktor znany m.in. z serialu „13 posterunek” w rozmowie z plejada.pl tłumaczy się ze swojego wpisu.

Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli – powiedział Zelt.

Moją intencją nie było podważenie kompetencji czy autorytetu Straży Granicznej. Straż Graniczna powinna wykonywać swoje obowiązki, natomiast tutaj widzę osobę, która jest odpowiedzialna za kontakt z mediami, które nie mają dostępu do tego miejsca w tak wrażliwej sytuacji. W związku z tym powinna być wiarygodna i udzielać rzetelnych informacji, a w momencie, kiedy pojawia się podejrzenie, że nie mówi prawdy, coś ukrywa, mataczy, traktuje arogancko i lekceważąco przedstawicieli mediów, do których zobowiązana jest podchodzić z szacunkiem i o wszystkim ich informować z należytą starannością i szacunkiem, bo do tego została powołana jako rzecznik, to wtedy pojawia się moja negatywna opinia na temat tej pani. Podkreślam jednak, że nie użyłem żadnych obraźliwych słów wobec pani rzecznik, a jedynie napisałem, że jest twarzą bezdusznej władzy. Nie wiem, czy to jest materiał na prowadzenie śledztwa w prokuraturze, ale nie wykluczam tego – przedstawia swój punkt widzenia aktor w rozmowie z portalem plejada.pl.

Jako “Arni” z 13 Posterunku wydawał się być inteligentniejszy…

Zachęcamy do nabycia nowego numeru magazynu Magna Polonia:

Magna Polonia numer 30 – Brońmy granic!

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!