Wiadomości

Grzegorz Braun: Sprowadzanie wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej to jest zdrada

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje – powiedział w trakcie debaty po exposé premiera Mateusza Morawieckiego Grzegorz Braun, poseł koła parlamentarnego Konfederacji.

– Mówili tu o obronie życia ludzie, którzy zamietli pod dywan sprawę bezpieczeństwa życia ludzkiego – mówił Braun.

Poseł nazwał „zdradą” sprowadzanie obcych wojsk na terytorium Polski, nawiązując do faktu obecności tu wojsk amerykańskich.

– Wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje – dodał.

– Pan premier powoływał się na duchy wielkich poetów, pięknych Polaków, Norwida, Trzebińskiego. Mnie się przypomniał inny nasz mały wieszcz, Gałczyński. „Jeżeli tedy sanki usłyszysz i dzwonki ich tajemnicze, wiedz: to minister w skupionej ciszy nacisnął taki guziczek, że gwiazdki dzwonią i gwiazdki lśnią nad miastem i nad wsią” – mówił polityk.

Braun krytycznie odniósł się też do kandydatury Tadeusza Kościńskiego na ministra finansów. Nazwał go „anonimowym dla polskiej opinii publicznej kolegą premiera”.

– To jest obraza wysokiej izby, proponować takiego ministra – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!